Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat vnitřní část a sklo víka k pekárně Moulinex.

Sehnal jsem starší, velmi zachovalou pekárnu na chleba, Moulinex, "home bread", typ OW 300001. Nefungoval pohon míchadla. Podařilo se mi ji opravit, neměla však nádobu (tu jsem již na Bazoši sehnal kompletní, jako novou, za 100,-Kč +balíkovné), ale víko ještě nemá vnitřní část, "sklo" průzoru a mřížku odvětrávání (viz snímky). Zatím se mi tyto díly nepodařilo nikde "objevit". Je to zřejmě nějaký tvarovaný, tepelně odolnější plast a sklo snad rovněž tepelně odolnější "plexi", což jsem zjistil na pekárně podobné.
Uvažoval jsem o tom, jak je případně vyrobit, ale jde o hluboce "bombírovaný" tvar a bylo by složité jej vytvarovat.
Zkusím pohledat po sběrných dvorech v okolí, ale je tu problém, že jsou nikde nejsou moc ochotní.:.(
Neporadíte, kde by to bylo možno sehnat jinde?Díky.:-p

Na té srovnávací je to opravdu nějaký plastový výlisek. Ale zatím vyřešeno. Zhotovil jsem (jak jsem i původně uvažoval) z Al plechu spodní část, ale plochou, ne bombírovanou k okénku. Okénko jsem zespodu zadělal kolečkem z umakartu a totéž v místě odvětrávání (tady s dírkami). Mezi plech a horní část víka vložena vrstva skelné vaty v Al folii. Pokud chci zkontrolovat stav, pouze nakouknu pod víko. A už jsem "upek" první "komisárek". Pekárna funguje OK a všem chutnal.:-D