Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co dát na podlahu na nezateplené půdě?

Dobrý den ctění rádci. Na této poradně jsem poprvé, tak uvidíme.

Nemá smysl otázku zbytečně protahovat.
Mám klasickou sedlovou střechu spojenou kleštinami. Betonové tašky. Teď to vezmu zase od spoda. Sádrokartonové desky,parozábrana, vata 30 cm. Nic speciálního, v dnešní době to má skoro každý druhý. Když vylezu průlezem na půdu, vidím kleštiny a mezi nimi vatu (vodorovná izolace), takže další práce v pořadí :

1) Chtěl bych udělat na kleštinách podlahu - bude sloužit pouze pro uložení sezónních věcí a aby byla logicky pochozí.

2) Pohrávám si s myšlenkou udělat i strop (zakrýt trámy a látku) a když už bych byl v tom, napadlo mě zateplit půdu vatou i mezi trámy až do hřebenu střechy. Prostě protáhnout ten kus šikmé izolace až k hřebenu.

Otázky:

1) Jak realizovat nejlépe podlahu? (materiál, provedení), slyšel jsem, že například OSB může zespoda plesnivět, protože tu vatu zcela zavřu mezi parozábranu a osb, která špatně propouští vlhkost dovnitř, ale také ven.

2) Jak byste mi poradili s izolací a realizací stropu půdy? Je to vůbec dobrý nápad, nebo si akorát zadělám na problémy, které jsem totálně přehlédl? (posunutí rosného bodu)

Děkuji za odpovědi!

Hezký den....

Ano, určitě jste mě pochopil dobře. :-)

Jen dotaz ze zajímavosti a mojí nevědomosti (prosím o shovívavost), proč zrovna nehoblovaná? Na 99% je tam dám, jen chci vědět, proč by hoblovaná (krom vyšší ceny) vadila? A to zateplení nedoporučujete pouze kvůli ceně? Moje amatérská vize byla, že by dodatečné zateplení stabilizovalo teplotu na půdě. Respektive v zimě drželo teplotu nad nulou (prustup tepla konstrukcí, i když minimální kvůli vodorovnému zateplení) a v létě fungovalo jako tepelný štít na horko od střechy....

Děkuji