Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplovzdušné vytápění

Má někdo zkušenosti s teplovzdušným vytápěním? Jedná se konkrétně o Okenní kolektor Comfort OptiMax.

Viz nabídka : https://commerce.forpsi.com/epages/fm42292cz.sf/cs_CZ/?ObjectPath=/Shops/fm42292cz/Products/%22Okenni%20kolektor%20Comfort%20OptiMax%22

Zaujalo mně na tom, že zařízení je mobilní a není pevně fixováno na nějaké místo, ano na zdroj proudu. Je mně jasné, že toto zařízení nemůže být hlavním zdrojem vytápění, ale jako doplňkové topidlo v jasnách slunečních dnech. Eventuelní využití na chatě nebo chalupě pro temperaci. Nerad bych vyhodil peníze za něco nefunkčního. Děkuji, za sdělení vašich zkušeností.

Na ty rozměry (a z toho plynoucí nízký výkon) je to drahé. Postavit se to ostatně dá i doma z OSB desek a starého okna, v civilizovanější verzi z plexiskla, vodovzdorné překližky a načerno natřených plechovek od piva, hledejte "Trombeho stěna", návodů najdete dost. Nepočítejte s tím, že dostanete kilowatt výkonu z metru čtverečního, reálná je tak polovina, tomu přizpůsobte rozměry. Postavit směrem k jihu a zaclonit tak, aby na to svítilo slunce jen od podzimu do jara, ne přes léto.