Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cyklo: jsou kliky pro SLX 1x a SLX 2x identické?

Zdravím všechny cyklisty,
uvažuju nad koupí kola v podzimních slevách, ale potřeboval bych si ho doladit. Aktuálně mám kolo vybavené jednopřevodníkem (1 x 11, 34z x 11-46z) a jsem naprosto spokojený, převody mi většinu času nechybí. Líbí se mi kolo osazené dvojpřevodníkem (2 x 11, 28/38z x 11-42z), kliky Shimano SLX FC-M7000. Jak moc reálná je moje představa, že po koupi sundám přesmykač, páčku, z klik odšroubuju 28/38, koupím samostatný převodník SM-CRM70 pro M7000 - 34 zubů a ten přišroubuju? Že bych měl nejlehčí převod 34 x 42 místo 34 x 46 teď neřeším. Respektive jinak položená stejná otázka - liší se kliky SLX M7000 se dvěma převody a s jedním něčím jiným, než počtem / typem převodníků? Rady na Googlu jsou takové nejisté, spíš na úrovni "asi by to jít mohlo". Díky za rady.

Super, hledal jsem všude, jen u výrobce ne. To mě mohlo napadnout. Podle PDF jsou kliky stejné, takže značení některých obchodů M7000-1 a M7000-2 je zavádějící. Stačí sundat 28z, 38z a místo 38 přišroubovat jedno z 30/32/34z pro řešení "1x" pomocí stejných šroubků, tzn. otázka 600 Kč a chvíle pohodové práce. Plus jsou převodníky "34z pro 1x" a "34z pro 2x v kombinaci s 24z" odlišných čísel, takže něco jako ideální pozici nebude potřeba řešit, tu už vyřešil výrobce. Značím vyřešeno a děkuju. ;-)