Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zadělat / jak schovat nepěknou dřevěnou podlahu

Dobrý den,

prosím Vás rád bych se zeptal, zda-li by někoho nenapadlo jak schovat "nedotaženou" dřevěnou podlahu u práhu dveří. Viz. foto.

Práh nelze nijak posunout právě aby správně dosedaly dveře.

Budu moc vděčný za nápady jak se tohoto zbavit do té doby, než budeme nechávat podlahu brousit. Potom si myslím, že nějaký šikovný truhlář něčím vytmelí.

Jenže jak to chápu, tak dveře jsou zrovna z té hnusné strany, proto nemůže posunout ten práh. Asi bych přes to nalepil jen proužek dýhy. Každopádně jednodušší by bývalo v době tvorby podlah udělat ten přechod tak, aby byl pod prahem.
A nebo práh úplně zrušit, a místo něj jen přechodovou lištu (maximálně bude potřeba trošku přizvednout/přiříznout dveře).

Já bych to asi vystříknul pěnou z kartuše. Po vytvrdnutí zaříznul co nejpřesněji s plochou podlahy. Potom póry zatmelil akrylátovým tmelem a přebrousil do roviny. Nakonec nalepil krycí pásku ve vhodné vzdálenosti od prahu, tak aby zůstalo volné to opravené a vhodnou barvou přetřel opravu. U dveří by vznikla jakási falešná lišta. Barvu zvolit vhodnou k podlaze.
Pokud se bude podlaha ještě brousit, tak nátěr až po celkovém přebroušení.

Pokud by to bylo moc složité, jak píše jimbim a nerady, což by bylo nejtrvanlivější, tak pak vytmelit jakýmkoliv tmelem (viz obdoba zerozero), zarovnat a shora nažehlit, nebo nalepit (mamut, chemopren) pásek na hrany laminodesek šíře 4-5 cm, v podobné imitaci dřeva. Možná by bylo ale nutné občas vyměnit, podle případného poškození, ale bylo by jednoduché. :-p

Já bych to nechal tak jak je. Časem to zapadá nečistotou a až nečistoty budou zároveň s prkny, tak bych to přelakoval :) A nebo, jak již tu už byl návrh, multifunkční pilkou zarovnat a vložit lištu. TA lišta bude ze stejného materiálu.