Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem penetrace sádrokartoše

mám jednu stěnu v koupelně se sádrokartoše, a vím že jí před dalším postupem musím na penetrovat
od země budou nalepené obkladačky a horní část bude pouze natřená protiplísňovým primalexem, ale

mám pár otázek:

1 - předpokládám dobře že se má penetrovat jak část kterou natřu primalexem tak i část na kterou se budou lepit kachličky?

2 - nikde se nepíše kolik nátěru penetrací mám provést a jak poznat kdy je to ok,
(u primalexu to vidím pouhým okem)

3 - kdy penetrovat? těsně před malováním / lepením kachliček aby to neztratilo účinek, nebo klidně i několik dní dopředu?, aby podklad byl dostatečně vyschlý
neztratí penetrace účinek, když bude mezi malováním několik dní? (na penetraci píší že se jedná o nano technologii)

Jak píše m.c. stačí napenetrovat 1 x před lepením obkládaček a nechat zaschnout. A může to být bez problémů i dříve. Tmel a obkladačky pak lépe drží. Jinak je důležité, na lepení a spárování obkladaček na sádrokartonu (vzhledem k možné dilataci) používat flexibilní tmely a spárovačku. Viz odkaz.
Pod nátěr primalexem není nezbytně nutno penetrovat, primalex sám obsahuje "latexové" složky, jež povrch papíru sádrokartonu dostatečně napenetrují a nátěr drží. První nátěr je lepší provést trochu řidší.
Odkaz na obkládání sádrokartonu.
https://www.rako.cz/cs/pro-odborniky/systemova-reseni-rako-system/obklad-konstrukci-ze-sadrokartonovych-desek