Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Galvanicke pomedenie hlinika

Zdravim,
Chcem sa opytat, ci nema niekto skusenosti s domacim pomedenim Al. Potrebujem totiz pomedit Al chladic a nasledne nan pajkovat. Cisty Al pajkovat ani s nato urcenymi tavidlami velmi nejde. Preto ma napadlo najprv to pomedit.
Zdroj konst. prudu mam, do 35A co bude bohate stacit.
Skor ma zaujima zlozenie roztoku a ci vobec to je realne. Nasiel som klasicky roztok CuSO4.5H2O, H2SO4 a kto chce lesk tak plus tiomocovinu. Ale zaujima ma prakticka skusenost.
Dakujem

Tohle mam vyzkouseny na ocel, tam to funguje, na hlinik nevim.
Spis bych se ti nejak pokusil rozmluvit myslenku pajeni na hlinikovy chladic, protoze jsem presvedcenej ze to ani nepotrebujes, ani nechces a vzdycky se da najit lepsi reseni. Co tam cpes? Nejakej supervykonovej tranzistor? Pouzij medenej spreader. K nemu se to pripajet da, amateri to delaj, profici ne. Nebo nejaka jina vychytavka?

Mam rozrobeny projekt indukcneho ohrievaca podla jednej diplomovky o vykone cca 10 kW. Na chladdnie prac. cievky sa pouziva samozrejme voda. No a v ramci skompaktnenia a aj moznosti hermetickeho uzavretie elwkteickych casti som chcel pouzit vodne chladenie vykonoveho medziobvodu a frekvencneho striedaca. Ked tam uz raz ta voda bude tak hlupost nevyuzit. A aj pouzijem. Na tento ucel mam z aliexpresu hlinikove vodne chladice ale zial nemaju upevnovacie prvky. Prave preto som chcel do Cu plechu 2mm navrtat zapustene skrutky a nasledne tento plech napajkovat na chladice. Vykonove prvky by sa nasledne chytali s maticami. Ak to nepojde spojit pajkovanim, pouzijem teplovodive lepidlo, ale racej by som kovovy spoj.

toto: https://www.aliexpress.com/item/Aluminum-CPU-Radiator-40-40-12mm-80-120-160-200mm-Water-Cooling-Waterblock-Heatsink-Block-Liquid/32840726522.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48b44c4d1ysUTt

Vrtat som chcel s tym, ze sa da do zavitu taka ta vodarenska tesniaca tekutina, rozoberatelna. Ale nakoniec som upustil od toho. Predsa len elektrika a voda... Nebudem riskovat.

Do konca tyzdna pozhanam chemiu a skusim ten Al pomedit podobne, ako sa medi ocel. Uvidime. Otazka ze ci aj ked sa to podari, chyti na to cin :D Zavisi zrejme od hrubky povlaku...
Vyskusame, uvidime :) Galvanizaciu som robil naposledy pred rokmi a neslo to lebo som nemal zdroj :D