Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se zvýšit výkon trafa?

Zdravím ve spolek.
Chtěl bych vás poprosit o pomoc.
V garáži se snažím nastartovat bufika.(naftové topení)
Čerpadlo i větrák mi běží problém spočívá v tom že když chci žhavit tak mi žhavicí svíčka sebere všechen proud z napájecího trafa.
Otázka zní existuje nějaká cívka nebo něco takového co by se "nabylo"a dokázalo to nažhavit žhavicí svíčku?
Trafo 24v 5A
Na topení je napsáno 5A ale to je asi bez žhavení.
A nebo musím prostě koupit silnější trafo?
Předem děkuji za odpovědi.
Přeji hezký den.

Píšeš o trafu, ale máš i usměrněno? Předpokládám tedy že ano.:-/
Při žhavení je potřeba trochu větší proudový odběr. Baterie jej "dá", ale trafo s nízkým výkonem ne. Pokud je na topení psáno 5A při 24V, je potřebný příkon min. 150W.
A to by mělo "dávat" minimálně i trafo a usměrňovač, o kterém nemluvíš. Ale asi i trochu víc.
Já používám "bufík" 12 AKN 5, z železničních vagonů, s výkonem 12 000 kcal/hod. Max. příkon je u něj psán 210W. A s trafem 230V/24V, 300 VA a usměrňovačem ze 4 diod 20A s chladiči (z alternátoru auta) v "groetzu" , nemám problém.;-)

Som začínal za boľševika v dielniach:

http://skvsm.ru/sk/a-dropper-on-the-waste-oil-with-your-hands-rules-of-operation-and-maintenance.html

V jednoduchosti princípu sa jedná o bubon v ktorom vzniká ťahom po okysličení brutálny vír unikajúci smerom do zúženého a rozširujúceho sa difúzora následne smerom do odvodu spalín. Až na nepríjemný hukot (horenie sa regulovalo šupátkom s prívodom vzduchu) bol k nezaplateniu:

https://dom.bazos.sk/inzerat/88851816/Horak-na-olej.php

Vyjazdený olej schrastíš zadarmo, len nech ťa nebonzne nejaký pako. Horenie je absolútne čisté ak je odborne spracované riešenie, žiadne pachy z komína apod.