Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení květináče: v první iteraci jsem omylem nanesla lepidla na neslepenou hranu.

Ahoj, lepím procelánový nebo kameninový prasklý květináč. Nelepím ho hned na první zátah dohromady celý, ale ve více dějstvích. Stala se mi ale jedna věc, že jsem na jednom dílu omylem dala lepidlo na hranu, která se v první iteraci nikam nelepila, tudíž lepidlo na té hraně nemělo protikus a tam lepidlo zaschlo "navolno". Je to nějak na závadu? Pokud ano, lze to nějak napravit? Nebo klasicky, až to budu lepit v druhé rundě, si toho nemám všímat a nanést na to lepidlo jako běžně a ničemu to vadit nebude? Bude spoj na tého hraně držet hůř? Co na to říká materiálové inženýrštví (jestli se nějak nezalepily póry místa lomu)

Nebo mám to samé udělat i s hranou protikusu, že na něj "jentak" nanesu lepidlo, nechám zaschnout a slepím to pozdeji? (Aby to bylo symetrické.)

Doporučuji jako starý lepič nesynchronně nanesené lepidlo odstranit bo s touto vrstvou lepidla bude větší spára.
Další lepené díly budou touto nepřesně slepenou spárou ovlivněny tj. jak estetika tak i pevnost.
Pokud naneseš na protikus také lepidlo "na volno" bude spára ještě větší..... :(

Nevím čím lepíš, ale dvousložkové epoxidové lepidlo má rádo když jsou díly trochu zahřáté, např. fénem.
Lepidlo je řidší a vznikne minimální spára.

Jana Volmerová [93.185.104.xxx]

ale ty nejsi ženská.
jsi primitivní vysokoškoláček, který svými vymyšlenými problémy jen spamuje internetová fóra, kde mu ty jeho hlouposti žerou.

běž a objednej si a zaplať kurs lepení a poctivě ho celý navštěvuj. více pro svůj nemocný mozek udělat nemůžeš.