Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rasberry Pi ovládání

Zdravím, potřebuji poradit ohledně ovládání Rasberry Pi na dálku. Jde o to, že mám robota, ktereho chci ovládat dálkovým ovladačem (cca 1km), ale když budu chtít, přepnu ovládání na PC. Otázkou je, jaké zařízení k tomuto použít?
Děkuji.

raspberry pi je teda robot, zamysli se jaké komunikační rozhraní to rasberry může mít, jestli LAN RJ45 kabel nebo bezdrát wifi v místě je router, a nebo komunikační modul LTE/4G/GPRS pro datovou síť a můžeš to ovládat všude tam kde je signál té konkrétní komunikační technologie..... v PC zapojeného do inetu pak musíš mít aplikaci pro spojení s robotem, základem je IP adresa....