Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou pilu do 10000

Budu kupovat novou pilu, tak poprosím o radu. Husqvarna Stihl, nebo Dolmar?
Zatím mám vybranou ps-5105-c-11804.html
Pilu budu používat na přípravu dřeva na topení, sem tam na skolení nějakého stromu a k práci kolem baráku.
Díky za případný tip.

Dnes je to s týmto vercajgom vyrovnané, jeden šunt ako druhý, záleží od šťastnej ruky.

Osobne, okolo chalupy, kde je 230V/50Hz by som šiel výhradne do elektriky - predlžovačkou. Pohodlie, ticho, bzučanie, ako malina. Žiaden servis, benzín, sviečky, karbes, ucpanie trysiek, problémové nakopnutie po odstávke apod. peripétie.

Stihl 181 a nebo 211 Já mám 211 a spokojený. Hlavně používat kvalitní benzín min natural 95 a originál olej do benzínu. Pokud se bude používat občas, v žádném případě nepoužívat ekologické oleje. Ekologický olej zasychá a pořád se musí pila kompletně čistit.

mám na takové práce malou Stihl pilu, tuším do 400 mm lištu a bez problému požežu a skácím doma vše co je třeba, start po 5ti letech bez problémů, 2x jsem kupoval řetěz. Je fakt, že velké kusy (sehnal jsem špalky přes 600 mm) se řežou blbě, na několikrát, ale jde to