Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drtič ovoce-jablek

Ahoj všem. Chci si udělat přes zimu lis na ovoce a drtič. A našel jsem motorek 220V 180W/2900 ot. Může vážit tak 4 kila. Drtič bych chtěl udělat se dvěma válci ze silonu a nerez trny. Bude ten motorek stíhat ? Že bych ho udělal do pomala tak na 800 otáček třeba. Nebo mám koupit nějakej silnější. Chci drtit třeba 400 kilo jablek a nechtěl bych to dělat 2 dny. Vím, že silnější je lepší, to je jasný, ale jestli náhodou někdo nemá vyzkoušeno, že by to mohlo stačit. Díky za postřehy a případně i odkaz na nějakou stránkou s plánkem. :)

S tým tvojim "nálezom" pri 180W /2880 ot., ani nedúfaj.

Jedine ak tak to utiahne s odretými ušami šnekový odšťavoaovač na ríbezle samozrejme vhodne sprevodovaný na 90ot/min. .
https://www.oriondomacepotreby.sk/product/image/medium/131424_1.jpg

Osobne ti radím pri tvojom chabom množstve, kúpiť PVC škopek do ktorého postupne ručne nakrájaš, ako cibuľu (či pomačkáš) nožíkom ovocie podľa zrelosti v roku, presypeš každú vrstvu cukrom, presypeš kávovou lyžičkou kyselinou citrónovou a týmto dokladaním do neskorej jeseni máš zrelý kvas na destiláciu.

Utesni škopek PVC igelitom s utiahnutou gumou do gatí. Dnes je povolené doma páliť chutný 3x destilovaný chlast pre osobnú potrebu. Mne sa to osobne kotí v pivnici na desiatky litrov ovocného destilátu, číry ako kryštáľ. Vína v tankoch detto.

Prípadne:
https://www.agrona.sk/drvic-ovocia-de-30-lv-na-elektricku-vrtacku-1
následne prešík:
http://moje.palenice.sk/wp-content/uploads/2017/08/lis-na-ovocie-157x300.jpg