Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozdělat potenciometr

Zdravím,
chtěl bych prosím poradit jak mám rozebrat potenciometr na obrázku z rádia. To vypadá že knoflík nejde klasicky vyndat ze? To jako musím vypajet ty 4 kontakty? To mě stejně přijde trošku divný. Už se s tím dělám 2 dny a nemůžu na to prijit. Když jsem zkusil u jiného kolečka vydělat násilím ten knoflík tak jsem to utrhnul...no nevadí ale tenhle bych chtěl rozebrat normálně jde to tedy?

Může být i přilepen. Pokud to nepůjde jak navrhuje Jenda Fiala (možná destrukce :-/), tak uříznout zubatou modelářskou žiletkou, případně lámacím nožem, postupně po obvodu, mezi spojem knoflíku a hřídelky. Je to plast. Pak možno oba konce navrtat a spojit vlepeným plastovým kolíčkem.