Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem serizeni prehazovacky kolo

Dobry den mam mtb kolo a kdyz jedu a neslapu nebrzdim (a nemely by logicky byt jine zvuky jen proste jakse toci kolo a retez) tak mi prijde jako by retez v prehazovacce "skakal" (proste podobne zvuky tomuto) poradi mi nekdo jak seridit prehazovacku? patka je v rovine (zkontrolovano klicem)

Pokud by byla v rovině tak neslyšíš žádné divné zvuky.
Jedná se o zadní přehazovačku?
Jak jdou řadit jednotlivé převody?
Jde to rychleji na větší kolečka nebo na menší?
Tím poznáš kam je potřeba ladit lanko zadní přehazovačky.
Pokud jdou řadit převody rychleji na větší kolečka je potřeba lanko povolit aby převodové dvoukolečko kleslo níž.
Ladit o půl otáčky a zkoušet u všech koleček zadního kola za jízdy.

To vše za předpokladu, že není kolo bourané.

jedna se o zadni prehazovacku radit jde a v pohode celkem jenze obcas kdyz preradim tak mi to jen jakoby cvaka a neprehodi se to a az po chvili popr o vyssi nebo mensi prevod se to prehodi a myslim ze rozdil v razeni na vyssi mensi neni jen na vyssi je to trosku tuzsi (tezsi) a kolo bourane neni