Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krbova kamna do bytu

Dobry den,

premyslim o nejake moznosti, ktera by me dovolila instalovat krbova kamna do bytu..byt je ve 3-poschodove zdene bytovce ihned pod strechou, tzn. v nejvyssim patre..obyvaci pokoj je bez delici zdi s kuchyni a ma na druhe strane dvere na balkon..v rohu obyvaku, ktery je na strane balkonu (kde by ve zdi vedle dveri byl otvor na rouru kominu), bych rad vymyslel moznost sekundarniho vytapeni obyvaciho pokoje (primarne radiatory) napr. https://www.mountfield.cz/krbova-kamna-haas-sohn-bergamo-mini-bezova-2kam1183 - pouze co typ kamen, co bych treba preferoval

kdyz jsem se s nekym podelil o tento napad, bylo mi receno, ze s malym kominem budou kamna moc kourit atp..rad bych tedy slysel vase nazory na to, jakym stylem bych mohl realizovat kamna a cim bych mel idealne topit (topilo by se pouze vecer k dotvoreni prijemne atmosfery praskajiciho dreva, ohne a dotepleni pokoje (ne celeho bytu)..

nerad bych do toho vlozil moc penez, nez by bylo nutne..

dekuji za rady a tipy, jak na to

Vidim sama negativa
Kominik kazdorocne razitko, tahat drevo nahoru, uskladnit drevo doma, nasrani sousedi az jim to foukne pres okno atd atd. Napis si na papir investice na porizeni a provoz na 10 let a kalkuluj cenu kdyz budes topit nejakym primotopem a atmosku vytvaret puostenim ohne v televizi.

Zdravím
Osobně vidím největší problém v tom "povolení" u bytovky nebo bytu to vidím černě, i tak by to byly asi "průtahy", mám takový pocit že dnes když chcete v tomto případě komín si SÚ vyžádá povolení hasičů ekologů někdy památkářů, dále stanoviska sousedů atd. atd. a já nevím koho ještě, můžete si tam zajít se zeptat uvidíte co vám řeknou tipuji ale že to nakonec kvůli něčemu nepovolí....Technicky jak zde již bylo řečeno to lze i s kratším komínem stačí volit jiná kamna apod, tam to vždy nějak vyřešit půjde, možností je na výběr, menší výška komína stačí doložit výpočtem....Ovšem povolení asi ne...Viděl bych pro vás cestu, pořídit si nebo pronajmout nějakou chatku zahr. domek např. v zahrádkářské kolonii chatové oblasti apod., tam to nebude žádný problém co se povolení týká ani s komínem ani s kamny v častých případech tam totiž již něco je, takže stačí třeba jen opravit nebo "upravit" a máte to bez složitého papírování, u kterého je vždy riziko že to neprojde, zvláště u bytu