Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kryt na sachtu

Zdravim,
planuju rekonstrukci pri ktere chci vyresit pristup k vodovodnimu potrubi. Potrubi vede v betonove sachte kryte zeleznym plechem a zalite betonem. Vedel jsem, ze se bude jednat o docasne reseni a proto jsem zvolil tuto jednoduchou variantu. Ted se bude povrch menit a premyslel jsem, jak v pripade potreby zajistit k potrubi pristup. V obchode mne zaujal tento system:
https://ibb.co/h8XS2z

Jedna se o kryt ktery se zabetonuje do konstrukce a nasledne se na nej nalepi dlazba. Nenasel jsem ale pozadovany rozmer. Neznate nejakou firmu nebo nekoho, kdo dela tyto kryty na miru?
Diky
Lukas

Zmeraj požadovaný rozmer a daj si vyrobiť z antikoro plechovú "vaničku" spolu s rámom na jednej strane osadené pántami (zafixovené) nejakému zámočníkovi, do ktorej vnútra nalepíš vhodnú dlažbu, aby lícovali dlaždice presne s hranou rantla.

Nemusí to byť zrovna antikoro v prípade, ak klasický hrubý plech valcovaný za studena ošetríš vhodnou antikoro farbou. http://ix.sk/VpC6O

Len takéto masívne, ťažké hebedo, ako je aj na obrázku nie je vhodné na manipuláciu v prípade pravidelných opisov stavu merača vody. Jedine, že by bola zospodu pružinová hydraulika tlačných piestov, ktoré by napomohli otvoriť dekel. (ako na zadných dverách vozidiel).