Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhé auto - povinné ručení

Ahoj,
Potřebujeme druhé auto do rodiny, pro manželku na přibližování s klukem do vedlejší obce a zpět.
Máme už deset let jedno auto, bez nehody, napsané na mě. Povinné ručení tedy relativně nízké.
Je možné druhé auto nechat napsat opět na mě a uplatnit i na něj bonus povinného ručení za bezeškodní průběh? Nebo to tak nejde?
Děkuji
Stern

Jde, budete to mít sice levnější, ale bonusy se pak počítají jen za jedno auto a pokud manželka způsobí nehodu, tak máte po bonusech. Když druhé napíšete na manželku, tak si aspoň bude sbírat bonus taky.

Nevím, dle mého zbytečné když po tom sama manželka nebude toužit tak to nech pojistit na sebe. On ten rozdíl je docela znatelný a bonus bude naskakovat pomalu. Pokud teda manželce věříš, že řídí dobře.
Sám když jsem si kupoval své první auto v 18 letech, bylo to o obsahu 1.9 - diesel tak jsem platil povinné ručení kolem 8700kč/rok a to byla ta nejosekanější pojístka vůbec... Teď po 6 letech sbírání bonusu, bez jediné nehody platím na menší benzínovou 1.6 asi 6500kč/rok... takže nic moc změna. Říkal jsem si, alespoň nasbírám bonusy na motorku až si budu chtít pořídit. Letos jsem si motorku pořídil a bylo mi řečeno, že bonusy na auto/motorku jsou rozděleny, takže na motorku sbírám bonusy od 0... Takže za motorku, kdy člověk jezdí jen těch pár měsíců v roce 3500kč/rok. Zloději

Mám 200 měsíců bezškodního průběhu povinného ručení....loni jsem platil za 2,4 motor 120 kw 2700 ročně.Letos bezdůvodně zvedli cenu, prej nějaký příspěvky na oběti nehod, na hasiče a zvýšenou cenu nových aut která bych mohl nabourat, na cenu 3800 ročně.A níž to nejde nikde.Zmrdi to jsou 3-[

6 a půl litru za povinný ručení? Proboha! Sice mám těch let odježděných víc, ale přestože měl jsem pár ťukanců (plnění jen za pár tisíc), tak platím 7 litrů, jenže i s havarijním pojištěním na 250 táců a připojištěním čelního skla a srážkou se zvěří. To nejde jinde stáhnout dolů?

S tímhle není vůbec problém.
Hodně záleží na tom, jaká je žena řidička a jaká je pravděpodobnost, že to auto někde ťukne. Předpokládám, že to je jak u nás, kdy žena sice má řidičák, ale v životě auto neřídila, páč se bojí....teprve nouze může naučit Dalibora housti.

Předpokládám, že vyvolené přibližovadlo bude nějaká maloobjemová nákupní taška, tam rozdíl mezi povinným ručením bez bonusů a s bonusy může být co já vím... litr? Patnáct stovek? stojí to za to riziko, že o bonifikaci přijdeš na obě auta?