Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč po odpojení nabíječky na ní chvíli roste napětí?

Pozoruji, zvláštní úkaz na USB nabíječce k mobilu: na USB výstupu není nic zapojeno. Když je zapojená do 220V , má napětí 4.972V. Když ji odpojím ze zásuvky, napětí asi 10 sekund roste na 4.991V, pak se zastaví na 5 sekund (resp změny jsou pod 1mV-rozlišení měřáku) a pak začnek klesat na 0V (asi jako vybíjení kondenzátoru), například po 5-20 sekundách má 2V.
1. Zajímalo by mě, proč tedy napětí na nabíječce roste...
2. Dále by mě zajímalo, proč napětí klesá. Měřil jsem to i po 30 sekundách po odpojení (abych vyloučil odpor multimetru v, který je vyšší než 14 Megaohmy

Na druhé nabíječce vidím jiný průbeh: napětí po odpojení neroste, ale zdá se že ani neklesá (po 20s ani náznak poklesu o 0.001V)

Nicméně když obě nabiječky jsou připojené k 3W větráčku, tak zůstanou po odpojení 220V běžet nějakou dobu: První(dotazovaná, rostoklesoucí): 1.0s , druhá 1.3s. Samozřejmě o existenci stabilizačního kondenzátoru vím, že tam je a je tedy zdrojem napětí i energie po odpojení 220V.

Nabíjačka bola navrhnutá pre štandardnú záťaž. Čo sa s ňou deje pri inej záťaži je pre výrobcu a aj pre teba nezaujímavé.
Ale ty sa zrejme chceš len pochváliť, že máš merací prístroj s presnosťou 0,01%. To je ale len tvoj sen. Pokojne snívaj ďalej.

Musíš zcela stejně upravit délky kabelů nabíječek a obě musí být na stejném místě při testech - okolní indukce.

Pak ještě bezpodmínečně nutné při testech obě nabíječky směřovat stejně vůči světovým stranám.
Ideální sever - jih.

Je zaujímavé, že furt vám fičí v ČR v sieti 220V/50Hz, ako u nás na lazoch v Hornej Marikovej, niekedy aj menej.

Reklamuj u dodávateľa, apeluj na platný zákon.

Kde by sme takto v 21.storočí vypadali. Ako u Kramného na hoteli v Egypte, ktorý si dal pokazenú, polosurovú žranicu dosmažiť, dovariť zasunutými elektródami hlboko v črevách a v žalúdku u svojich blízkych osôb, navyše v štáte, kde za dvojnásobok vraždy hrozí štranok s prípadným ukameňovaním v jame.

Sorry, ľudovodemokratické, nezávislé rozhodnutia talármafie protekčných boľševických parchantov sudcov neradno nijako komentovať, ale iba s pokorou, v pokľaku pred slovutným, ctihodným blahorodím s ponížením, prijať. Však sa z Kramného rodiny len tak dymilo, čpeli, smažili sa, lež bez viditeľných známok na muskulatúre po elektródach.

Kecl, Nuda a ostatní žvatlalová melete z cesty

Byly určené pro zátěž... Já měřím bez zátěže! jen voltmetrem

Pokud je dotaz na vás dost složitý odmyslete si druhou nabíječku a test větrákem

Měření impulzních zdrojů bez zátěže je k ničemu. Jsou dělaný na to, aby držely správné napětí při zátěži. Že to bez zátěže cestuje o pár setin voltu je nepodstatnej detail. Je to ovlivněno konstrukcí a návrhem obvodu. IMHO ani sám číňan neví, co tam nacpal, hlavně když to funguje a je to zkratuvzdorný.