Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem elektrorozvody v paneláku

Zajímalo by mně,kudy vedou elektro rozvody v paneláku,postavenýho před 41-lety.Do krabic jsou přívody od někud ze spodu,pod podlahou.Mám takový dojem žě mezi podlahou a stěnou je jaký-si žlab nečím zasypaný a jestli vněm,možná, nejsou uloženy rozvody.U nás se mluví o tom,že by se měly vzměnit všechny rozvody z hliníku za měď,tak proto se ptám?

Jasně,já bych se do toho nijak sám nepouštěl.i kyž bych si stím určitě poradil.Určité zkušenosti z elektrikařiny mám.Chtěl sem jen odpověď na mou otázku z důvodu toho,že se u nás mluvilo o tom,že by se v našem paneláku uvažovalo o výměně veškereho vedení z hliníku na měď.Tak mně zajímalo,kudy by to bylo v bytech asi vedeno.

My mame stropne panely resp. podlahove (podla pohladu) dute, proste priecne su v nich odlahcovacie priestory tvaru rury. V nich je kabelaz, ktora pri stene konci krabicou. Preto som pri vymene svetla v kuchyni narazil na zivy kabel (bytovy istic vyhodeny) - bol to kabel susweda nadomnou veduci z kuchyne do izby.

Nie, je to panelovy dom a je to v celom tak. Proste kable vedu dutinami v podlahovom-stropnom paneli, vychadzaju pri stene, tam je nejaka montazna dvojnasobna krabica na vysku na omietku, spodna je blenda a horna polovica klasicka zasuvka. Byt mal 3 poistky, jedna bola svetlo kupelna, druha svetlo zvysok a tretia zasuvky. Zasuvky presmyckovane chodba-kuchyna-obyvacka-detska-spalna. V kazdej miestnosti jedna zasuvka, obyvacka dve, kupelna ziadna. To bol oficialny stav. Hlinik, na chodbe 15A istic.