Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatický otvirač ventilu z ali

Zdravím.
Nema někdo?
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=DC8V-DC16V+Automatic+Manipulator+Shut+Off+Valve+

https://www.youtube.com/watch?v=M6n5TsR38GQ&t=243s
https://www.youtube.com/watch?v=za1Cp33dwVc
https://www.youtube.com/watch?v=nP3bYiTburM

Pokud jsem to spravně pochopil, je to jen motor, který se časově na par vteřin spustí.
By mně zajimalo, jak to vypada vevnitř a zda tam nepujdou dodělat dojezdy.

Objasni pojem: "nepujdou dodělat dojezdy".

Myslíš priškrtenie otvárania na rôzne veľkosti prietokov cez guľový ventil? To tento ventil určite v sebe obsahuje, ako keby si manuálne pootváral páku do požadovanej polohy podľa množstva výtoku kvapaliny.

Vidím, že sa tiež dá skrutkou s kontramatkou vo výreze páčky prednastaviť manuálne požadovaný prietok.

Sice nemám, ale děkuji za typ. :-D Bude se mi určitě taky hodit. Ale po shlédnutí na YT jsem přesvědčen, že systém má vestavěné nějaké koncové spinače polohy, neboť, ať už v ukázce ovládání aplikací z mobilu, tak i s tlačítky, vždy dojde po iniciaci v koncové poloze k vypnutí. Takže pochybuji, že by to bylo pouze časově. Otázka je, zda budou nějak stavitelné. :-/No, třeba se ozve někdo, kdo má zkušenost. Taky jsem zvědav.:puff:

Opravdu to vypadá, že zapojení přívodu je přímo na motor, ale to "Pozitivní a negativní mezní ochrana" (překlad) by zřejmě mohla být spíš nějaká mechanická zarážka pro polohy. Ale na YT, při otevírání a zavírání, se motorek po iniciaci, v koncové poloze vypíná. Jedině, že by v něm byl nějaký elektronický prvek, který by, po zvýšení proudu, při najetí na zarážku, motorek vypnul.:?:
Ale pokud by nešlo upravit tyto koncové polohy, šlo by částečné pootočení ventilu provést zhotovením nové kulisy s ovládacími kolíky, s delší obloukovou drážkou, a polohy ventilu by byly stavitelné rozmezím mezi kolíky. Ty by jej vždy pouze pootočily o nastavený úhel. Tedy, pokud by šlo o toto.;-)

OK. To asi všichni chápeme. Jde pouze o možnost automatického, případně dálkového, otevírání a zavírání toho "kuláku". Ale snad šlo o to, aby bylo možno nastavit, při otevření, třeba menší průtok. Případně jej dvoupolohově přivírat a pootevírat. Což by možné bylo. To, pokud dobře chápu původní dotaz.:-D

A prečo, he? :-D A co takhle třeba otevírání kuláku pro zavlažování (v letošním suchém létě) na zahradě, nebo ve skleníku (pokud nemáš programátor). Z chaty u baráku, případně z baráku u chaty, pomocí DO na mobil, třeba s paegerem (PG-03) a ještě i v kombinaci s blokováním plovákem (sondami) ve studni, pokud by klesla hladina (což Ti třeba ani programátor neumožní). Toť třeba momentální nápad.:-D

Ano, ale většina těchhle ventilů poměrně hodně omezuje průtok. Což kulák ne. A za ty 300,-Kč je ten pohon docela přijatelná cena i ve srovnání s cenou těch ventilů. Ale to už je na posouzení a rozhodnutí. A já už třeba, v provedení 3/4", elmag.ventil, v kombinaci s elektronickým termostatem, používám na regulaci radiátoru v "samotížce".;-)