Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IBC kontejner - vypláchnutý, je trochu cítit - co s tím?

Dobrý den. Koupila jsem si IBC kontejner od firmy, použitý, vypláchnutý, ale neřekli mi, co v něm předtím bylo. Ujišťovali mne, že na zalévání zahrady je to bezpečné. Když jsme ho otevřeli, vycházel z něho odér podobný kyselému zelí, ne moc silný... Nalili jsme do něho ocet a trochu vody a převalujeme ho, abychom ho "desinfikovali". Ještě ho chceme vypláchnout vodou s jarem a pak propláchnout čistou vodou. Na kontejneru byla tato značka a hnědé kolečko. Nevím, co to znamená. Myslíte, že je to v pořádku? Děkuji.
https://postimg.cc/image/58jzvyr2p/
https://www.reoamos.cz/ibc-kontejner-1000-l-economy-pouzity-vyplachnuty/d-9484/

Bez obav.PO určité době užívání odér zmizí.Ale pokud je kontejner čirý není od věci ho zabalit do tmavé folie nebo jinak zatemnit.Nebude vám zelenat voda,.tvořit se řasy a sluníčko vám jej nezničí.

Pokud byl zavřený,tak by smrděl i jako nový.Po octovém výplachu to už nemusíte znovu vymývat.I kdyby tam zbyl celý litr octa 8%,tak po naplnění na 1000 litrů to bude jen ,0008% roztok,čili skoro čistá voda.Dešťová voda je mnohem kyselejší.A jestli z toho neteče mastnota,je i výplach Jarem zbytečný.Mám těch kontejnerů na zahradě několik a byly v tom horší sajrajty,ovšem po několika naplněních se už celkem nic uvolňovat nemůže nebo jen ve zcela nepatrném stopovém množství.Kdo zalévá z místního potoka nebo dokonce vlastní čističky,má tu vodu mnohem škodlivější.