Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za rostlinu a jak zasadit odnož?

Dobrý den
V práci nám roste nějaká rostlina v květináčku s podmiskou plnou vody. Kytka tam byla už když jsem nastoupila nikdo neví kdo ji přinesl a jak se jmenuje. Letos poprvé začala pouštět šlahouny a na jednom z nich se začala tvořit odnož s listy. Vím, že by se asi měla zasadit do hlíny a teprve až se uchytí odstřihnout ale manipulaci s šanony okolo se odlomila, tak jsem ji vzala domu a dala do vody. Teď nevím co s ní zda počkat až pustí kořeny a zasadit nebo rovnou zasadit a jak zalévat když má mít vodu odspodu a nyní by na tu vodu nedosáhla.

Chlorophytum comosum - zelenec. Údajně čistí vzduch, ale kočky by jej moc jíst neměly.
Tu odnož buď nechte ve vodě, až pustí kořínky - tedy tak, jak to máte nyní, případně zasaďte do lehkého substrátu a ten udržujte vlhký. Je to rostlina nenáročná a množí se ráda, takže se nemáte čeho bát.