Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Speakon konektor na Reproboxu

Dobrý den, mám takovou stupidní otázku. Postavil jsem si zesilovač 2x100W. jako výstup do reprobeden je klasická tlustá dvoulinka na každém z kanálů no a chtěl bych si pořídit dvě tyto reprobedny. https://vseprozvuk.cz/omnitronic-dx-2222-reprobox-400w . Kvalitu neřešme ale zajímá mě jak k zesilovači mám ty bedny připojit. Ta bedna má vzadu 2x speakon konektor a já s nimi nemám zkušenosti. Věděl bych jak klasicky napojit na jeden speakon konektor tu dvoulinku ale nechápu proč jsou na té bedně dva? to je jako jeden na vstup a druhý slouží jako případný výstup do další bedny? Nebo je jeden konektor pro jeden basák a druhej konektor pro druhej? moc tomu nerozumím. děkuji.

Do sústavy reprákov (bedni) vedie zo zosilovača na jeden kanál v prípade stereo:

+ Kladný pól (Vychyľuje membrány jedným smerm, napríklad vo v prípade sínusoidy)

- Záporný (nulák)

TO sú tie v strede diery, jedna pre plus a druhá pre nulák.

Oba póly sú zo zosilovača vedené v extra tienených dvoch kábloch kvôli indukcii, ruchom apod. To je ten vonkajší obvod okolo stredových konektorov.

Teda sa jedná len o jeden kanál pri stereo. Polarizácia zapojenia pri stereo je dôležitá, aby sa zhodovala na zosíku a na bedni pri oboch kanáloch, lebo pri opačnej by sa vzájomne eliminovali zvuky pri rôznych vzdialenostiach polsucháča medzi stereo reprákmi.

Dobře. Já teda nevím jestli to dobře chápu. Moc se za to omlouvám ale teda jestli to dobře chápu tak jeden konektor na reprobedně je pro + a stínění a ta druhá je pro - a stínění. Tím pádem jedna bedna = jeden kanál. chápu to dobře? musíte mi to vysvětlit jednoduše. Se mnou to je trochu složité já vím :D