Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdění plotu Face Block

Dobrý den,

budu zdít plot pomocí tvárnic Face Block a potřeboval bych poradit. Chceme zdít bez spáry a nevím, jaký přesný postup zvolit. Základové pásy máme hotové. Máme dohromady 5 polí kaskádovitě, protože jsme ve svahu. Podezdívka 2 šáry a sloupky 5 tvárnic nad sebou. Nevím, kolik řad prolít betonem naráz atd.

Díky

Ak boli tvárnice zaarmované roxormi, zaliate betónom a vytvrdené, lej do výšky prvého poschodia, tj. 3bm.

V opačnom prípade postupuj max. po dvoch šároch, aby sa ti nevalili tvárnice, nespravil boubel v murive jednostranným tlakom betónu. Nutné je vibrovať betón, aby sa zbavil vzduchu a vody.

Chceme zdít bez spáry a nevím, jaký přesný postup zvolit.

Spára ti uschová nestejné tvárnice a za druhé "roznese" tlaky.
Já zaléval betonem do půlky tvárnice a vibroval střešní latí.
Na další den nedělat rovinu na horní hraně tvárnic, může být zakončeno pod úrovní a třeba přidat sem tam nějaký kámen.

Postup: odkaz