Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskání skla v krbové vložce?

Dobrý den,
zakoupili jsme loni krbovou vložku a již 2x jsme museli vyměnit sklo,jež prasklo samo od sebe./ráno se probudíte a
sklo je prasklé/.Záruka se na sklo nevztahuje.Každá výměna je cenově náročná vždy přes 1000Kč/sklo,těsnění/.
Kde je chyba ?!?:

Není sklo usazeno v rámu dvířek po obvodu moc těsně, takže nemůže dostatečně dilatovat při rozehřátí na vysokou teplotu? Na noc "fest" přiložíš, aby bylo teplo a ráno je prasklé. :-( Případně zatvrdlá těsnící šňůra? Nebo se dvířka teplem kroutí. Případně není nějak plošně při montáži vytočeno?
Já mám v krbové vložce (vlastní konstrukce a výroby) poměrně velké žáruvzdorné sklo (koupené tehdy ve sklen. V Olomouci) už cca 15 let, "žhavené" mnohokrát při "forsážním" roztápění a nikdy neprasklo. Jinak se poptej, nebo i objednej u odborníků viz odkaz. Jsou tam i otázky shodné s Tvou, včetně odpovědí.
http://www.kamnarina.cz/zaruvzdorna-skla

Jaká máte dvířka ? Litinová nebo plechová ? Jsou s rovným sklem , nebo radius(prohnutým) . Asi nejlepším jsou litinová a s rovným sklem . U těch plechových často dochází k prohýbání za provozu a srovnání při chladnutí.