Mám něco podobného. Z obytné místnosti vytápěné krbovou vložkou v krbu, který vytápí celou chatu, a kde je u stropu nad krbem velké teplo, proháním teplý vzuduch od stropu (i 50-60 st.C při hodně aktivním topení) pomocí ventilátoru od chladiče auta, s plastovou chladičovou vrtulí, průměru tak 30 cm, umístěného v krabici u stropu a z ní je veden vzduch kanálkem u stropů, z polykarbonátu, o průřezu cca 15/15 cm, do koupelny a na WC. Vývody je možno uzavírat klapkami a jsou u stropu. Ale vzhledem k malým prostorům stačí vyhřívat i tak. Nevýhoda však je ta, jako u všech ventilátorů, aerodynamický hluk ventilátoru. Mám proto plynulou ragulaci otáček a po potřebném vytopení snížím otáčky na menší a přijatelnější míru hluku, nebo jej vypnu.
Jinak, ve vlastní vytápěné obytné místnosti, mám u stropu velký stropní ventilátor, tichý a pomaluběžný, třírychlostní, spínaný elektronickým termostatem u stropu automaticky, pokud je u stropu více jak 30 st.C.
S ohledem na ten hluk ventilátoru a potřebu, u Tebe, stálého proudění teplého vzduchu mezi místnostmi, bych ale spíše řešil, pokud by šlo opravdu pouze o zabránění promrzání, vytvořit mezi místnostmi otvory tak cca 30/30 cm, u stropu a u podlahy, přez něž by se teplo mohlo dostávat do vedlejší místnosti. Sice by teplý vzduch šel ke stropu, ale studený by mohl jít pak do vytápěné místnosti, takže by byla vytvořena "samotížná" cirkulace.
Obráceně by to šlo (teplý vzduch shora do vedlejší místnosti dolů) zase pouze s ventilátorem a kanálem.