Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na volné ložisko?

Nepravidelný hlučný chod bazen.čerpadla. Po demontáži el.motoru zjištěna vůle vnější části ložiska ve víku zádní části el.motoru. Vzhledem k tomu že náhradní víko i s dopravou stojí cca 500Kč a dodací lhůta je 3 týdny. Přivítal bych vzhledem k sezóně radu či fígl jakým způsobem vůli vnější části ložiska ve víku vymezit?

Vysušiť a podlepiť ložisko dvojzložkovým lepidlom, Epoxid a spol.

Ak chceš epoxid uvoľniť, stačí lepenú plochu nahriať nad 180°C, (teplovzdušná elektrická pištoľ 2.2kW) potom sa nahriaty stvrdnutý epoxid stane vláčnym, ako žuvačka a ložisko z puzdra páčením uvoľníš.