Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Snížení teploty v bytě odrazem

Zdravím,
máme okna na jih, když do nich přes den začne prát slunce, teplota v bytě se rychle zvýší. Napadlo mě, kdybych do oken dal odrazné desky, něco jako se dává za sklo do auta a pálil světlo/teplo zpátky ven, teoreticky by neměla teplota tak rychle, nebo tolik stoupnout. Je moje teorie správná?

Díky.

Řešení:

Problém je, že to teplo bude už uvnitř, takže ty desky budou hřát dovnitř. Musel bys to dát před okno, tedy ven.
Tohle řeší zrcadlové folie na okna. Čím větší odrazivost, tím méně tepla, ale i světla, propustí. Tato letní výhoda se však mění v zimě na nevýhodu.
Nebo můžeš zkusit předokenní žaluzie, ty taky fungují spolehlivě.

Žádné odrazové desky zevnitř nebo vnitřní žaluzie.

Máš jen dvě možnosti - buď venkovní žaluzie (což je drahé) nebo odrazové folie nalepené z vnější strany skel. Nemusí být ani zlaté ani stříbrné, dají se pořídit v různých barvách a dokonce i skoro čiré. Při pohledu z místnosti folii nezaregistruješ. Při pohledu na okno z venku je vidět lehce zrcadlový efekt na okně, tudíž není ani tolik vidět zvenku dovnitř.

Nejlevnější se dají pořídit již od 300,- za m2 včetně nalepení. Záleží jen na tom, jakou seženeš firmu a jak kvalitní folie si vybereš. Měl bys pochodit v každé firmě, která se zabývá výrobnou a montáží oken nebo ve firmách, které se zabývají bezpečností (bezpečnostní folie na okna, výlohy apod.)

Problém je, že to teplo bude už uvnitř, takže ty desky budou hřát dovnitř. Musel bys to dát před okno, tedy ven.
Tohle řeší zrcadlové folie na okna. Čím větší odrazivost, tím méně tepla, ale i světla, propustí. Tato letní výhoda se však mění v zimě na nevýhodu.
Nebo můžeš zkusit předokenní žaluzie, ty taky fungují spolehlivě.

Už i obyčejné klasické horizontální plechové žaluzie, i z vnitřní strany, částečně pomohou. To pokud je nemáš. Já takto rovněž, v dopolední dobu (okno na JV) ohřívání v místnosti částečně eliminuji. Pokud použiješ venkovní, bude to určitě účinnější, ale hlavně musí být světlé. Pokud by jsi dal desky, tak by uvnitř bylo tma, ne? A musel by jsi svítit. :-D Přes venkovní žaluzie trochu světle proniká, případně je necháš, ze spodu, trochu povytažené.

Žádné odrazové desky zevnitř nebo vnitřní žaluzie.

Máš jen dvě možnosti - buď venkovní žaluzie (což je drahé) nebo odrazové folie nalepené z vnější strany skel. Nemusí být ani zlaté ani stříbrné, dají se pořídit v různých barvách a dokonce i skoro čiré. Při pohledu z místnosti folii nezaregistruješ. Při pohledu na okno z venku je vidět lehce zrcadlový efekt na okně, tudíž není ani tolik vidět zvenku dovnitř.

Nejlevnější se dají pořídit již od 300,- za m2 včetně nalepení. Záleží jen na tom, jakou seženeš firmu a jak kvalitní folie si vybereš. Měl bys pochodit v každé firmě, která se zabývá výrobnou a montáží oken nebo ve firmách, které se zabývají bezpečností (bezpečnostní folie na okna, výlohy apod.)