Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stresni nosic na Ford Focus

Zda se, ze nastal cas poridit si stresni nosic na nase auto (Ford Focus "combi", 20140) - chtel bych tam namontovat takovou tu lodicku. Moc se ale neorientuju v cele problematice, takze mam zacatecnickou otazku - ty nosniky, ktere musim koupit, jsou nejake univerzalni, nebo musim vzdycky kupovat na konkretni model auta?

Dik!

Pokud máš hagusy (podélný lyžiny na střeše), vystačíš si s univerzálním nosičem. Jestli však máš střechu bez hagusů, budeš muset hledat konkrétní model pro tvý auto. Některý auta mají ve střeše drážky s úchytnými body pro střešní nosič. Nejhorší varianta je holá střecha.
Tak co máš na střeše?

Otázka by měla být - dám tam univerzální?
Teoreticky ano. Já koupil nějakej univerzál na Octavii 1, teď ho používám na Citroenu. Stál před deseti lety něco mezi pětikilem a litrem. Zajdi do autodílů, řekni si o nosič a hned to zkus a když to sedne na auto, kup.

Myslím, že mám tento, nebo spíš jeho předchůdce, je to podobný:
https://www.auto-doplnky.com/univerzalni-stresni-nosic-1250-mm-uzamykatelny-hakr-0011-p1585
Má to zespodu packu, která se přitáhne a tím to drží. Dá se to uzamykat, ale zámky jsem někde ztratil.