Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto problémy s nastavením IP kamery

Dobrý den!
Koupil jsem IP kameru na Aliexpresu a mám problém s jejím nastavením. Vím, že přímou radu mi nikdo nedá, protože na dálku je to problém složitý, ale mně by stačilo jen třeba potvrzení, že IP kamera je dobrá, jen něco blbě dělám, nebo ideálně, kdyby mi někdo poradil, na co se zaměřit. Napíšu to v bodech, aby jste se líp orientovali:
1. Když připojím IP kameru přes kábel, router mi ji asi najde, protože mi přibude v aplikaci routeru IP adresa. když na ni "pingnu", tak odezva přijde vpořádku.
2. Kamerka by snad taky měla být dobrá, protože další možnost tam je nastavit podle QRkodu, který se mi objeví na mobilu (v té aplikace Care Home" a kamerka mi ho přečte, protože po chvíli zaměřování mi v ní pipne a vyíše, že hledá síť
3. Dělám snad vše podle manuálu i podle návodu na YouTube úplně stejně, avšak mi to po delším hledání vypíše "síť nenalezena". Psal jsem prodejci, poslal mi Pdf návod téměř totožný, s tištěným který byl v balíčku, poslal mi video s nastavením, ale taky je totožné s těmi na YouTube a výsledek je stejný.
4. Mám mobil s Androidem a Aplikace, která ovládá tuto IP kameru na telefonu se jmenuje "Care Home"
5. Zkoušel jsem to i u kolegy, který má 3 obdobné kamerky (ale používají jiné ovládací aplikace), které mu funguji. Myslel jsem totiž, že mi ve spojení třeba brání nastavení routeru, ale ani u něho se nechytla.
6. teď mi přišla jiná IP kamerka, která sice používá jinou aplikaci na mobilu "V380" a ta mi funguje bez problému
7. stáhl jsem si (zbytečně) hodně jiných aplikací do mobilu, ale na žádnou se nechytla

Proto můj mám tyto dotazy"
1. ví někdo, na co se mám zaměřit, co vyzkoušet
2. když vpořádku "pingnu" na tu adresu IP kamery z PC, je jisté, že ta kamera je vpořádku a jen něco dělám blbě, nebo může být kamerka vadná
3. neznáte nějakou univerzální aplikaci, u které bych to měl zkusit spustit (už nechci z Google Play bezhlavě stahovat aplikaci za aplikaci

Podotýkám, že jsem celkem laik, co se sítí týče, ale podle návodu i podle videi na YouTube to vypadá jednoduché a logické, ale třeba někde dělám chybu, kterou si neuvědomuji!

děkuji moc všem za konstruktívní rady

Pokud bude třeba, ptejte se informace doplním

Jednou stačí (Kurt)

1. Nevím, kdo je normální člověk a kdo nenormální (upřesní to) Kdo má titul ing, nebo kdo si umí uvázat tkaničky u bot, umí číst, umí malou, nebo velkou násobilku? Já si myslím, že tady jsme lidé, kteří něco umí a radí těm, co to neumí a těm radí právě ti vzdělanější. Pak tu jsou lidé jako ty, kteří si jen na neznalosti jiných zvyšují své EGO tím, že je urážejí, jak jsou blbí!
2. Ano IP adresu mám, ale pokud ji dám do prohlížeče, nic mi nezobrazí. To jsem zkoušel jako první věc
3. Jestli router hledá, nebo přiděluje, omlouvám se, jsem amater. Prostě mi tu adresu přidělí a je tam. Na Ping reaguje normálně (to už jsem psal), v prohlížeči se na ni nepřipojím, ale pokud vím, je hodně zařízení kterým můj router přidělí IP adresu a přes prohlížeč se na ni nepřipojím (třeba můj TVbox a přitom funguje v síti normálně, a mobil v síti taky určitě vidím, ale přes prohlížeč se na něj tuším nepřipojím -jen přes aplikaci pro můj mobil)!
4. Ano koupil jsem čínský šmejd, pokud fungovat nebude, určitě si život brát nebudu (koupil jsem jiný šmejd další "IP kameru" a ta funguje). Finančně tedy jsem v plusu, kdybych to kupoval u naších prodejců (u nás jedna IP kamera 3500kč, v Číně dvě za 1600kč, pravda z toho zatím funguje jen jedna, přesto matematicky si nemám na co stěžovat). Právě tvůj příspěvek je ten, který je pro mně úplně zbytečný a byl bych rád, kdyby jsi na toto mé vlákno už ani nereagoval.

přesto děkuji za reakci, ale v ničem mi nepomohla! A snad proto o to víc uvítám opravdu alespoň nějaké odborné dilema z těmi, kteří tomu opravdu rozumí

ahoj, většina čínských kamer co jsem měl má od výroby napevno nastavenou ip adresu např 192.168.1.něco a pokud máš router, který má rozsah např 192.168.2.x tak router ip nepřidělí, takže musíš vzít nějaký ip scanner který ji v síti vyhledá a pak zadat její adresu - nejlépe ve starým IE browseru, protože čínské kamery většinou na ničem jiném nejdou...

Pokud už víš její ip, tak se ještě podívej na jakém portu poslouchá - je možné že to není port 80 a proto ti to browser neotevře. Port se píše za ip adresu oddělený dvojtečkou

Pak se ještě podívej, zda v manuálu nepíšou o nějaké aplikaci na pc která kameru najde a nastaví...

Případně sem pošli to PDF s návodem...