Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké množství lepidla na YTONGY?

Dobrý den přeji.
Prosím vás ty, kteří se vyznáte v zednických pracech...

Před zastřešením garáže, kterou potřebuji zvednout kvůli sklonu o cca 70 cm jsem spočítal a zakoupil 65 tvárnic YTONG o rozměrech 300x249x599 mm.
Konkrétně tyto:
https://www.dek.cz/pobocka-olomouc/produkty/detail/4400900000-ytong-standard-300-hl-tvarnice-p2-400-300x249x599

Dodány byla ve dvou paletách po 30-ti kusech + těch zbývajících 5.

Ptal jsem se prodejce, kolik je třeba na toto množství lepící malty a ten mi sdělil, že zhruba 2 pytle na jednu paletu.

Koupil jsem tedy dva 17kg pytle lepící malty na YTONG, ale mám trochu pochybnosti, zda to bude stačit.
Jaký je váš názor?

Děkuji vám za odpovědi.

Jestli se nepletu, tak lepidlo na ytong se natahuje hřebenem (už jen kvůli stejnoměrnosti spár), což relativně omezuje množství spotřebovaného lepidla…
Sorry, asi jsem moc neporadil, ale pokud nebudeš natahovat celou plochu, ale třeba jen 2/3, tak by to vyjít mohlo (omlouvám se zedníkům za navádění k prasárničce).