Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zeď ze skleníku

Dobrý den, mám dotaz. Na zahradě jsme nechali zbourat zděný skleník. Rozmysleli jsme se, ponechat jednu stranu. Jsou tam použity velké zavařovací sklenice (z betonu je udělána ,,mříž,, a v mezerách jsou ty sklenice). Má otázka tedy zní, lze tuto stranu zadělat, srovnat (nevím jak to nazvat :D ) ?
Zda je problém to sklo před nanášením štuku či postačí použít nejdříve nějáký spojovací můstek? Či je třeba použít něco úplně jiného a nebo to zbourat? Děkuji za rady

loading...
Předmět Autor Datum
K čemu má ta "zeď" sloužit?
Kurt 09.07.2018 16:49
Kurt
No ušetří se nějáké metry plotu, rádi by jsme u ní měli posezení a hlavně, nebude na nás vidět od so…
Jehla 09.07.2018 17:04
Jehla
Ak sa jedná o nejaký vetrolam proti dujúcim severozápadným vetriskám, ponechaj. Len je nutné sklo a… poslední
Nuda 09.07.2018 17:20
Nuda

Ak sa jedná o nejaký vetrolam proti dujúcim severozápadným vetriskám, ponechaj.

Len je nutné sklo a spáry nastriekať napríklad modrým Duvilax, riedený s vodou 1:100, nechať zaschnúť, do malty určenej do exteriéru detto pridať Duvilax 1:10.

Po prvej vrstve mierne obschutnej malty je nutné niečím vhodným plochu zaarmovať. Keramické pletivo, perlinka z obidvoch strán. Tieto plastové gebuziny v podobe Duvilaxu držia aj na skle ako prišité, majú adhézne sily.

Pozn.: Do takejto pálenej malty určenej do exteriéru, nepatrí vápno. Radšej si kup hotovú maltu určenú do mrazov.

-----------------------------------------------
Na vrch vetrolamu je nutné spraviť šalung, tj. betónový veniec (klobúk) s armatúrou z roxoru 0.4-0.6mm s presahom previsu cca 10cm na každú stranu s odkvapovou hranou zo spodnej strany klobúka na predmetnom múriku. Tesár si poradí, ako na odkvap hrany venca, aby topený sneh na hrane odkvapol mimo a nepresahoval kapilárne do celkovej omietky.

Dnes pakovia murári a tesári nakvasení boľševickou mafiou konečne niečo v odpornom kapitalizme pochytili, aj debila naučíš za 30-rokov praxe.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...