Předmět Autor Datum
Já to vím, je to rozbitý:-D U nás je něco jako opravna šicích strojů, ale zkušenost s nimi nemám. An…
Yarda 05.07.2018 16:10
Yarda
Dobrý den,šicích strojů vlastním několik druhů,vše je v základu téměř stejné.Posuvný ozub látky je p… poslední
Lubomír 05.07.2018 18:29
Lubomír

Já to vím, je to rozbitý:-D
U nás je něco jako opravna šicích strojů, ale zkušenost s nimi nemám. Ani jestli tam ještě jsou, ono se to dost mění. Akorát jsem se tam jednou ptal na řemínek ke staré singrovce, zrovna ho neměli, tak jsem si zkrátil ten letitý a funguje to taky.
https://goo.gl/maps/FaZxdZRPe3k

Dobrý den,šicích strojů vlastním několik druhů,vše je v základu téměř stejné.Posuvný ozub látky je poháněn zespodu kývavou tyčí,která zapadá do vidličky v ozubovém tělese.Odklopte stroj a koukněte tam,pootočte si rukou hlavním kolem,aby bylo vidět co se vevnitř děje za pochody a uvidíte jak to pracuje.Mohlo se to celé povolit na tyči,je tam šroub,ozub však musíte nastavit tak,aby se zabořoval do látky a látku unášel,ale nesmí kopat do patky,která pak poskakuje směrem nahoru.Seřídíte tak,že natočíte tyč do horní ůvratě pomocí hlavního kola,ozub rukou mírně vystrčíte nad šicí desku a dotáhnete,přezkoušíte s látkou a usoudíte jaká je funkčnost,když látku neunáší,tak opět natočit do horní úvratě,povolit šroub unašeče a unašeč vystrčit více a dotáhnout.V opačném případě když unašeč unáší dobře,ale kope do patky, stejný postup,ale unašeč níže.
Čas od času se to stává,zespodu se na ozub dostane chuchvalec nití,který se opře zespodu o šicí desku a ozub se pootočí na hnací tyči.
Když si nebudete vědět rady,vyfoťte to zespodu u toho ozubu a popíšu to celé blíže,nic to není,jen vědět kam máknout.:-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru