Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak ukotvit polykarbonátové desky?

Mám poškozené některé skleněné tabule na střeše skleníku. Rozhodl jsem se poškozené tabule nahradit polykarbonátovými tabulemi. Střecha je svařená z T profilu 25x25mm o délce 1500mm a šířce jednotlivých polí 370-425mm(viz foto). Stojím před problémem jak nebo čím ukotvit tabule k podélnému T profilu? Mimo lepení, výrobce nedoporučuje z důvodu roztažnosti!!!

Řešení:

Nařezal bych tenkým rozbrušovacím kotoučem na cirkulce lišty z jedné té polykarbonátové desky (podélně 2 komory) a ty na každé straně přichytil, na svislou část T profilu tak, aby vlastní deska pod nimi mohla dilatovat.
Možnosti uchycení:
1. Pokud nejsou profily orezavělé a jejich povrch je pevný a natřený - přilepit bodově na svislou část T profilu mamutem Den Brave (jednoduché, nekorodovalo by, ale možná by bylo nutno občas přelepit).
2. Nahoře a dole cca 15 cm od kraje 2 samořezné šroubky M5 do svislé části profilu. Výhoda-pevnost, nevýhoda-pracnější a koroze.

Nařezal bych tenkým rozbrušovacím kotoučem na cirkulce lišty z jedné té polykarbonátové desky (podélně 2 komory) a ty na každé straně přichytil, na svislou část T profilu tak, aby vlastní deska pod nimi mohla dilatovat.
Možnosti uchycení:
1. Pokud nejsou profily orezavělé a jejich povrch je pevný a natřený - přilepit bodově na svislou část T profilu mamutem Den Brave (jednoduché, nekorodovalo by, ale možná by bylo nutno občas přelepit).
2. Nahoře a dole cca 15 cm od kraje 2 samořezné šroubky M5 do svislé části profilu. Výhoda-pevnost, nevýhoda-pracnější a koroze.

Dobrý den,nebojte se lepení,spíš utěsnění,polykarbonát se velice špatně lepí.Řešil jsem asi před deseti lety zakrytí západní stěny terasy proti dešti a desky mám přilepeny čirým silikonem,blíže již neznám další parametry,řekl jsem u kámoše ve stavebninách nač to chci ,šáhl a já koupil,zátím to neteče,desky jsou však zakryty dřevěnými lištami,ač jsou v základním rámu kombinovaném z vinglu a téčka.Vše drží pásky z pozinku plechu dva centimetry šířka o síle 0,55mm.Vyfotit to nelze,je to zakryto pod okrasnými dřevěnými lištami.
Jedná se o starou metodu,opásáte páskem profil přiložíte sklo,nebo polykarbonát a zahnete,viděl jsem to na spoustě sklenících.Dnes na polykarbonátové uchycení vyrábějí taková ůchytná perka,ale mají jiný profil do kterého se perko zapře.
Takže bych nastříhal pásky,opásal jimi rám asi tak třicet centimetrů od sebe,pak máznout silikon i přes pásky položit desku a pásky zahnout.Osobně bych zasilikonoval i zbývající dilatační škvíru aby se tam nedržel prach a nerostl mech.
Jinak jen trošku jiný postup než při celkovém zasklívání,pod stávající skla již píšky nedostanete,tak jen zahnout do písmene J tak centik a pokračovat dalším ohybem směrem do téčka kam půjde nová tabule.:-)