Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč má baterie tři hadice a proč padá páka?

Dobrý den / ahoj,

předem se omlouvám, pokud byly dotazy již zodpovězeny. Google mi také nepomohl...

1) proč má vodovod. baterie na obrázku tři hadice? Pozn.: zdrojem teplé vody je el. ohřívač. Konkrétně tato by měla být Novaservis Metalia 55 dřezová

2) proč samovolně padá páka? Pustíte naplno, ale páka sama sjede dolů a tok uzavře. Pomůže výměna kartuše?
Případně prosím poraďte adekvátní náhradu.

Děkuji za odpovědi

Otázka č. 1 (tři hadice) vyřešena, viz můj příspěvek výše. Nicméně děkuji za odpovědi :)

Důležité je ale to padání páky - zatím jsem vyčetl, že by mělo pomoci utažení matice, která drží kartuši. A nebo její vyměna, samozřejmě.

Po sejmutí ovládací páky zkus dotáhnout kartuši. Její spodek se "smýká" s těsněními po kulise přívodních otvorů a přitažením velké centrální matice pod pákou by měl být větší třecí odpor a páka by měla držet. Pokud to nepomůže, pak vyměnit tedy celou kartuši.