Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postřik rajčat

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, zda je dobrý v tomto počasí postříkat rajčata kuprikolem proti plísni? Každý den od minulého čtvrtka tu odpoledne prší. Někdy i v noci. Ve středu a ve čtvrtek má pršet celkem dost.
Co myslíte, postříkat nebo ne?
Díky

V době dešťů nestříkat. Až když budeš mít jistotu že ti postřik nespláchne déšť. Plíseň bramborová jde vzduchem a nejlepší co jde udělat je pěstovat hodně rané odrůdy. Nejsem ale zahradník, mistra v zahradnictví jsem dělal pouze jeden rok (1983).

Kuprikol ano,ovšem ne před deštěm.To je zbytečná práce.Má ochrannou lhůtu 7 dní,takže postřik po otrhání červených plodů vydrží vždy akorát do dozrání další týden,pak lze otrhat a opakovat.Počkej na víkend,to má být už zase teplo bez deště.