Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení střídavym napětim

Dobrý den. Koupil jsem starý kytarový digitální efekt Digitech Whammy 2 a u zdířky na napájecí konektor je napsané 9V střídavých/780mA. Mam trafo 9V AC/1A a chtěl jsem se zeptat, jestli záleží, jak je konektor zapojený? Jako u stejnosměrného se musí pohlídat polarita, tak jestli u střídavého napětí je jedno, jak je konektor zapojený? Děkuji moc za odpovědi, zdraví Petr

Pokud je výstup zdroje galvanicky oddělen od vstupu, tak je to úplně jedno. De o to, aby se ti nějakým způsobem třeba nedostala fáze někam kam nemá, ale hádám že zdroj je klasické trafo nebo spínačka s trafem, čili je to cajk