Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkoušečka Fluke T150 - používáte někdo?

Doteď používám celkem tři zkoušečky, Uni-t UT15C, Uni-t UT18C, a českou ZNF-95 .

Každá má něco, každá je šikovnější na něco. Vím, že je lepší zkoušeček mít několik, pro ověření funkčnosti, ale:

Chtěl bych je všechny nahradit jednou, co nejuniverzálnější, a poněvadž Fluke T150 umí měřit i odpor (bohužel jen s rozlišením 1 Ohm), zdá se mi jako vhodná. Často potřebuju i měřák s Ohm rozsahem pro nějakou úvahu, odpory topných těles boilerů, akumulaček, sporáků aj.

Myslíte že Fluke T150 by dokázal nahradit kombo zkoušečka+měřák?
Používáte někdo Fluke T150 - jaké máte zkušenosti a nebo co používáte za zkoušečku vy?

Povedu si tady teda chvíli monolog...

Našel jsem mezitím ještě jednu zkoušečku, která podle popisu umí měřit odpor s rozlišením 1ohm, Appa Volttest-S

207-appa-voltest-s-zkousecka-napeti.html

Ale problém, ani v českém popisu ani v anglickém "katalogovém listu" p_170920_06202.pdf není žádná zmínka o RCD (chrániči), zda ho umí vyhodit i nevyhodit, podle potřeby.
Tlačítko na to na těle není.
Ale když jsem hledal mezi obrázky, našel jsem zadní stranu zkoušečky, která mi dala naději
tady imgres

Z této zadní strany podle mě vyplývá, že do 5sekund tím teče proud 3,5mA , a potom 200mA což vyhodí chránič.

Tomu odpovídá i ruský popis zde probnik-tester-napryazheniya-appa-voltest-s, chrániče se týkají dva řádky:

- Тест на отключение УЗО (преднамеренное размыкание дифф. выключателя)
- Возможность тестирования напряжения без отключения УЗО (tизм ? 5с; ток 3,5 мА)

Krátce shrnuto: objevil jsem další zkoušečku, která umí měřit odpor, a umí vyhodit RCD když je potřeba.
(tady appa-voltest-s je za 2166Kč+49Kč doprava, což bych zkousnul, ten Fluke je nejmíň o polovinu dražší (i ebay)).

Jestli tuhle Appu někdo používá, budu vděčný za názor.