Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozbitá Přehzovačka nenapíná řetěz, ale řadí. Možnosti opravy

Ahoj, na kole se mi stalo něco s přehazovačkou (uvolnil se drát , zablokoval kazetu, slyšel jsem něco jako přeskakování, do 2 metrů jsem zastavil).
Přehazovačka se nějak rozbila, sice správně řadí, ale řetěz je uvolněný, protože spodní kolečko nenapíná řetěž (prostřednictvím takového ramena, na kterém jsou uložena obě malá doplňková kolečka celého soukolí).

Je možné že mi z kola (z přehazovačky), něco mohlo upadnout/uvolnit při incidentu, ale prošel jsem trasu a nic nenašal (a ono hledat něco na lesní cestě není moc úspěšná). Nebo se něco přervalo uvnitř přehazovačky?

Jak to opravit, aby přehazovačka napínala řetěz? Půjde to opravit do původního stavu dokonale , nebo nějak "provizorně"(alá bastilč s izolepou kolesa, že tam bude čouhat nějaká pružina, co jsem našel na půdě, a bude to vypadat, jako výtvor 8letého dítěte na kutilském kroužku)

Nebo se musí pořídit celá nová přehazovačka, případně její část?

vždyť ta pružina není vidět, kterou myslím(která má napínat řetěz , tím že bude tahat ramínkem po směru ručiček), ta je podle mě nějak schovaná v OSE otáčení horního malého kolečka a horního bodu ramínka..

Ta druhá (lineární, nalevo od nápisu) pružina, co je částečně vidět, ta funguje OK, ale podle mě ta jen zajišťuje přehazování na jednotlivé převody.. A to jsem psal, že přehazování funguje.