Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž/demontáž pneu

Dobrý den, za týden dělám závěrečné zkoušky z oboru automechanik, stále mi ale není jasné jaká mý být přesná poloha ventilku při montáži/demontáži bezdušových a pneumatik s duší, u obou by to mělo být trochu jinak, aby se zabránilo poškození ventilku nebo duše, poradíte mi někdo jak prosím?

Pokud demontuješ pneu s duší tak začínáš u ventilku.Jde o to že pokud se provádí demontáž v garážových podmínkách.Uvolníš pneu z ráfku proti ventilku,sešlápneš aby se obvod pneu dostal do středu ráfku a začneš montážníma pákama uvolňovat u ventilku.A to proto že při sešlápnutí mneu do středu ráfku se zvětší daný průměr pneu oproti kraji ráfku a můžeš začít s demontáži u ventilku.Dobré je duši míti trochu ale opravdu jenom trochu přifouknutou aby jsi mont pákou neskřípnul duši.kecal bych jak se to dělá na demontážní stolici tak tě odkáži na návštěvu pneuservisu a bude ti to jasné.Sice představu mám ale mohl bych tě zmást.Pokud v domácích podmínkách děláš zpětnou montáž tak začínáš u ventilku a končíš naproti.Jak ale říkám navštiv pneu servis a budeš míti jasno.