Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Benzínové čerpadlo na chatu

Dobrý den, na chatě mám kastrofální problém s vodou. Mám Teru s vozíkem a chtěl bych jezdit cca 2km k řece pro vodu. Jediná šance je nějaké benzínové čerpadlo. Na vlečku bych dal 2 nebo 3 bečky s objemem 200 litrů. Zeptám se: bude mi toto čerpadlo stačit? Nemáte z tím nějaké zkušennosti?
Díky
Tonda

Čerpadlo by stačilo jakékoliv, ale je ti k prdu, když nemáš povolení na odběr povrchové vody - současná legislativa povoluje pro čerpání vody z povrchových vod maximálně ruční pumpu, jakékoliv motorové čerpadlo je cestou k tahanicím s úřady…

Leda prd. Potkal jsi někdy u řeky nebo u potoka nějakého ouřadu? Kašlou na tebe, pokud tě nebude někdo intenzivně udávat. Kdybych měl dodržovat každé nařízení, tak si na chalupě neposbírám bez povolení ani dřevo na táborák.

Kašlou na tebe, pokud tě nebude někdo intenzivně udávat

a to je právě ten kámen úrazu - je v povaze člověka závidět bližnímu… A k tomu dřevu na táborák - sbírat můžeš spadlé větve, nebo ořez z odvětvování, tuším, že do cca 7cm průměru, jinak opět porušuješ předpisy (a než začneš rozebírat, že předpisy jsou proto, aby se porušovaly, tak chci upozornit, že se jen snažím varovat před předvídatelnými následky - ono je vždycky lepší počítat s tou horší variantou, alespoň jsem pak mile překvapený, že k tomu nedošlo, a nebo nejsem nemile překvapený, protože jsem s tím počítal…)

Já nechci rozebírat předpisy. Jen odmítám striktně dodržovat všechna debilní nařízení.

Dám příklady

1. nesmí se přehradit potok. Stejně na každé dědině mají lidi v potoce hrázky, aby si nabrali vodu.

2. nesmí se posekaná tráva a jiný bio odpad vozit do lesa. Za každou dědinou je místo, kam to lidi vozí

3. suť se nezmí vozit jinam, než na sběrný dvůr. V každé dědině ti chlapi s traktorama urvou ruce, když tím bordelem vysypeš díry v lesní cestě.

A to bych tu mohl sedět a psát do rána.

Tím chci říct, že pokud vezmu Varinu s vlečkou a pojedu k řece načerpat pár beček s vodou, tak se rozhodně nehodlám nikoho ptát.

Ok, ok, ok - nechci budit žádnou ohnivou debatu, jen mám zkušenost se "starostlivými" sousedy (a ne jednu:-(), tak se snažím varovat před těmi horšími eventualitami. Jinak máš samozřejmě pravdu - na zpevnění lesních a polních cest sutí nevidím nic divného (stejně - zbytek ze stavby/bouračky odvezeš certifikované firmě k recyklaci /a zaplatíš si za to, že to vezmou/, ta to jenom pordtí na nějakou rozumnou frakci, a obratem to prodá tomu zemědělci jako recyklát pro teréní úpravy /jako alternativu přírodního kamene/, opět za pěkné peníze, takže chápu tu zkratku bez prostředníka, co se pakuje z obou stran… A s vodou je to taky tak - pokud to čerpadlo neběží nonstop, a nemáš ve sklepě zrovna papírnu, tak by mohlo být jedno, jestli to do toho sudu dostaneš kýblem, nebo něčím motorovým, ale zase někdo vymyslel předpis, aby se dalo buzerovat…
A jak říkám, mě už sousedi párkrát život osladili, tak si nedělám iluze…