Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flexi hadičky k vodovodní baterii - je nějaká kvalitní náhrada - spodní plnění?

Dobrý den, v minulosti jsem měl problém s prasklou flexibilní hadičkou k vodovodní baterii u umyvadla. Následovala pěkná potopa a to to teklo, tak cca 2 hodiny. Chtěl bych se tomuto problému vyhnout a nahradit je něčím lepším.

Poradí mi někdo něco lepšího? Předělávat přímo do zdi na vrchní plnění nelze.

Našel jsem si na internetu tyhle hadice - Flexira Aqua G1/2"-M10x1 L, délka 60 cm, má s nimi prosím někdo zkušenosti? Jsou sice asi tak 5x dražší, ale záruka 10 let. nejde ani tak o tu cenu a záruku, ale jde mi o to, aby mi zase neplaval nábytek ve spodním patře...

Předem moc děkuji za informace a rady jak to řešit.

Pákové batérie so spodným prívodom vody sa snáď ani nerobia inak, ako s flexibilnými hadičkami. Problém čo si mal sa môže zopakovať raz za 100 rokov (slovami doktora Chocholouška). Tie hadičky sú spoľahlivé a bežne nepraskajú. Len treba dať pozor pri inštalácii - hadička nesmie byť prekrútená ani poškodená, ani nejako násilne (príliš ostrý oblúk) zohnutá. Ja by som to neriešil, je to spoľahlivá technológia.

S výdrží "sto rokov" nemůžu souhlasit. V objektu, který jsem spravoval bylo cca 15 přípojek uděláno v jednu dobu a po pěti letech docházelo k praskání a vytopení objektu. Nejsem instalatér ale v současné době se používají nerezové (varhánkové) trubky pro připojení vody k plynovým kotlům. Myslím si, že to by mohla být adekvátní náhrada, která vydží.

Flexira je super ale je drahá jak čert. Ano, umí zabránit potenciálně mnohem větší škodě, ale to vám ji nekoupí.
Naštěstí už se toho chopili klonovači a dají se koupit nerezové vlnovce k vodovodní baterii za výrazně méně. Přesný název nevím ale držel jsem ten výrobek v ruce někde v Bau....