Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem povrch podlahy

zdarvím budem brousit dřevěnou podlahu palubky smrkové a rad bych se optal kdo má jaké zkušenosti s povrchovou ůpravou .. zda lak či nějaky ten vosk vůbec nevíme co použít a co je dobré ztoho množství co trh nabízí jaké máte skušenosti prosím díky moc za každou odpověd.. Lada

Záleží na tom kde se ta podlaha ze smrkových palubek nalézá (obývák, ložnice atd.) a zda na ni bude ještě např. koberec. Smrkové palubky totiž nejsou to pravé na podlahu kde bude větší "provoz" jsou totiž měkké. Osobně bych na ni použil nějaký dvousložkový lak, který bude mít dostatečnou tvrdost a otěruvzdornost.

Zdravím ..no právě je to ložnice a obyvák je to původní podlaha a na ní byla položena plovoučka lamino .. a tak chcem to sundat přebrousit a povrchově upravit , je jasné že je to měké a sem tam někde čmouha bude právě že do laku se nám moc nechce a nevýme co ty ruzné vosky a oleje ??