Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyřešit lokalizaci osoby v malé oblasti?

Hledám a nenacházím; představa je taková, že člověk má na ruce náramek/hodinky (ne telefon!) a v domě je jedno čidlo a další čidla jsou v okolí domu.

Náramek má informaci o tom, která čidla má v dosahu a zaznamenává se jeho pohyb (minutový interval) a následně je náramek spojen s domem (kde je připojení k internetu) a data se streamují na server.

Kolem domu ale není nikde k dispozici elektřina.

Laicky jsem si myslel na BT LE, ale ani nevím, zda se dá nějak rozumným způsobem udělat něco jako BT datová síť a jak by se to celé napájelo (z powerbanky?).

Osoba žije sama, je tu zdravotní riziko. Čidel by kolem domu bylo řekněme deset.

Napadá vás něco, co řeší tento problém?

https://stackoverflow.com/questions/11217674/how-to-calculate-distance-from-wifi-router-using-signal-strength

S tím, že by v okolí byly 3 routery nějak vhodně rozmístěné. Naramek by pak posilal data o dB někam dál na server. Věřím, že existují chytré náramky, na které se dají psát aplikace, za pakatel. Je ale nutnost mít 3 stejné routery (případně změnit koeficient vzdálenosti.) Takto by se dala vypočítat pozice objektu v prostoru. Nakolik to bude fungovat, netuším.