Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Staré kovové peníze

Dobrý den,neví někdo zda má česká měna koruna z roku 1953 a 1957 nějakou hodnotu? Dále pětikoruna z roku 1929 a dvoukoruna z roku 1947, 1948 a 1973? Budu ráda za všechny odpovědi.Děkuji a přeji hezký den.

Podle mě tam máte vše jako na stříbrném podnose.

Nějakou hodnotu to mít bude, v závisloti na stavu (ve slušně zachovalém by to mohlo mít i hodnotu větší). Takto z hlavy nevím, jestli něco z toho není nějaký "lepší" ročník, to si projděte na stránkách z odkazu předchozí odpovědi, spíš to bude mít minimální hodnotu. Koukám že ten server z odkzazu uvádí hodnoty od €0.33 dřív se jako symbol pro nulu uvádělo 50 haléřů a na aukru se tyto směsi prodávaly zhruba za 0.5-1Kč za kus, přihazováním se to dostávalo i na vyšší části. Delší dobu už to nesleduju.
Koruny z roku 1957 byly občas k vidění ještě před měnovou odlukou v roce 93 (přestože většina jich prý byla z oběhu vysbírána po změně státního znaku lidovými brigádami, něco i tak dlouhou dobu přežívalo).

Ideálně darovat to nějakému začínajícímu sběrateli, pokud to neni v ražebním lesku moc peněz za to nebude.

Jak to tak zkoušim proklikat, tak téměř vše má ve stavu zachovalosti 2 hodnotu blízkou nule (tedy těch uváděných €0.33), snad jen ta stříbrná prvorepubliková pětikoruna má mít i v zachovalosti 2 (na stupnici kde 0 je mince nepoužitá a 5 je mince totálně zničená a nečitelná) uváděnou cenu €3.3. Je to 7g 50% stříbra, takže minimum ceny bude vycházet z toho (menší hodnotu než 3.5g ryzího stříbra by to mít nemělo).