Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s tlakovou kanalizací

Zdravím.
V naší chatové osadě se chystá zavedení kanalizace a vzhledem k podmínkám je prý možná pouze tlaková.
Máte někdo zkušenost s funkčností tohoto systému? Jde o chatu kam se jezdí pouze přes jaro-léto a dohromady tam bude tak 5 dospělích a 3 děti.
Také si budeme muset zaplatit zapojení a celý ten systém až k plotu, má někdo představu o ceně?

Tlaková kanalda bývá jediným možným řešením v případech kde není z důvodu protispádu zbudovat gravitační. Zjednodušeně.. V osadě budete mít klasickou gravitační kanalizaci zaústěnou do přečerpávací jímky. Tam bude osazené výkonné čerpadlo s ovládáním a regulací, které obsah jímky rozseká na kaši a výtlačným potrubím ho dopraví do nejbližší možné šachty gravitační kanalizace odkud putuje dál samospádem. Výtlačné potrubí má průměr 50, 60, 70mm, podle velikosti jímky, výkonu čerpadla a počtu obyvatel zajišťujících dodávku materiálu. Je to černá rPE roura jako vodovodní, jen má hnědý proužek. Vodovod má modrý. Spolehlivé, funkční řešení, i zařízení. Jediné problémy způsobují pitomci kteří splachují vlhčené ubrousky, vložky, tampóny...
Cena se odvíjí od toho, zda budete hradit jen svou přípojku od objektu k plotu, nebo se budete finančně podílet na celém řešení, tedy i na gravitačním sběrači, čerpací jímce i výtlaku. To je na křišťálovou kouli.