Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak z asymetrických kondenzátorů udělat výsledný symetrický (filtrace)

Zdravím elektráky, jaké je schéma zapojení kondenzátoru(ů), které jsou asymetrické (mají vyznačenou polaritu), aby z nich výsledná soustava byla nezávislá na polaritě? Tipuji, že se tam použijí i nějaké diody. Asymetrický kondenzátor se prostě na nějaké použití nehodí (například vyhlazování střídavého průběhu nebo na redukci šumuú.

Na vyhlazování usměrněného střídavého napětí se používají obyčejné elektrolytické kondenzátory s vyznačenou polaritou. Do obvodů, kde jsou potřeba bipolární kondenzátory (třeba výhybky k repro) se použije buďto bipolární součástka nebo dvojice běžných elektrolytických kondenzátorů zapojených proti sobě a chráněných diodami proti přepólování. Ale tady pozor, pan Lokvenc to má patentovaný!:-)

Číslo patentu: 215854

Dátum: 01.10.1984

Autor: Lokvenc Jaroslav