Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztracené bednění s montážní pěnou

Zdravím,
chci si k zahradě udělat zídku ze ztraceného bednění. Ale přemýšlel jsem, jak práci urychlit a pokud možno ještě snížit náklady. Tak mě napadlo, zda by šlo bednění vyplnit jen třeba vysokoexpanzní montážní pěnou. Roxory bych pochopitelně nevynechával, ty musí zůstat aby to vázaly. Ale myšlenka je taková, že plot není tak zatížený, takže by nemusel být vyloženě betonově pevný. Má někdo zkušenost, nebo návrh, zda by to mohlo fungovat, nebo zda by se bednění dalo lepit něčím jiným?
Dík za názory a nápady...

No, taky me to napadlo... ale mozna fakt je. Pokud fakt napeni na 45l z 1l, kartuse ma 750ml, tak na kubik potrebuju cca 30 kartusi. V akci za 90Kc. To jsou 2700Kc. Nejakej normalni beton je sice o neco levnejsi, ale zase kubik betonu neodvezu v osobaku, zatimco tu penu bych prinejhorsim odnes i v krosne na zadech. Takze mozna to fakt je levnejsi reseni.
To ale nic nemeni na tom, ze je to IMHO uplna blbost a to z mnoha duvodu.

Ááá.. frantíci opět na scéně. Přesně tyhle slabostěnné skořepiny jsem prvně viděl krátce po revoluci na stavební výstavě, tuším že v Brně. Stejná technologie, zateplení vnitřkem. V našich končinách se to ze zřejmých důvodů neuchytilo tak zase zmizeli. Ale tihle mne tedy vyloženě pobavili. Prý že nenasákavý materiál. A proč je tedy skořepina nachcaná více jak 5 cm nad vodní hladinu? Napadlo někoho podívat podívat se do tvárnice jak je plná vody? Jo.. ony se kladou dnem nahoru takže do nich není vidět. Děkuju, nechci. :-D :-D