Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem montáž boxového sprcháče

chystám se na montáž tohodle sprcháče :

https://www.hornbach.cz/shop/Sprchovy-box-hydromasazni-Jena-90x90-cm/5669384/artikl.html

předpokládám že ho kompletně sešroubím půl metra od stěn koupelny, abych k němu měl přístup i zezadu.

hadice s vodou připojím bez problémů, ale jak připojím např. odpad?

no mohl bych box přesunout 10cm ke stěně
(vanička má zezadu místo pro napojení )
a pak ho dosunout ke zdi
a druhá věc na střeše je mini ventilátor
předpokládám na odvod do ventilace,
https://photos.app.goo.gl/j7fEH8y4hN2AALbm2
ale není mi jasné jak ho napojím ani průměr trubky a připevnění

budu rád za každou radu

jako že má odvést pouze vlhkost s boxu do koupelny?

přemýšlím jak napojit k tomu mini ventilátoru a vyvést vlhkost ven z koupelny
ten vnitřní otvor nad ventilátorem je 48 mm
a vnější 95 mm

otvor je kousek od zdi, trubka ven by mela tak metr

říkám si zvolit ta 50 mm trubku ven a na omítku dát ještě jeden silnější ventilátor

Mam doma podobný. Hm pol metra od steny...To ako ho chces ukotvit o steny? Box samotný nebude dodatočne stabilný, aby sa udržal sam, takze treba riesit uchyt o stenu. Ja to mam poriesene L profilom s uchytenim o stenu.
Odvetranie je v podstate len na to, ze sa ti nerosi sklo pri horucej vode, inak nema velku ucinnost, je to 5cm vetrak z pc skriniek.

BOX je postaveny půl metru od stěn, jen abych ho mohl zezadu sešroubit,
poté ho přirazím až ke štěně, a jak to zde čtu tak ho budu muset ještě ukotvit :(

a to odvětrávání je mi jasné že mini větrák z PC, je nic, ale jak sem psal na konci trubky z koupelny bych dal běžný koupelnový ventilátor na omítku baráku