Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba podlahy

Dobrý den,
prosím poraďte. U chaty chci postavit na malé pilíře nebo zemní vruty místnost, která by měla splnit roli celoročního obývání. Zaseknul jsem se hned na začátku u skladby podlahy. Když budu mít pilíře nebo vruty a na ně položím podlahové trámy, tak jak tam pak dám izolaci? Myslím do podlahy. Vypadla by. Kdybych ji uvázal na špagáty, tak do toho poleze havěť.
Chtělo by to tedy zespod mít záklop. No ale začít záklopem nejde.
Jaké složení a postupnost vrstev by měla mít podlaha?
Díky moc.

H.

No nepodbije, bo trámy asi bude mít nízko nad zemí. Jedině na trámy před montáží ze spod podélně přibýt desku, která bude kousek přečnívat, tím se vytvoří falc, na který posléze prkna položí s hora a na ně dát izolaci a pak záklop.
Ale celé mi to příjde jako hovadina řešit celoročně obývanou místnost na zemních vrutech... to je tak na kurník

To se řeší jinak. Na zemní vruty osadit nosné trámy a zaklopit. Postavit obvod, zastřešit a až nakonec položit lehkou plovoucí podlahu (nikoli plovoucí podlahu). Chcete-li využít výšku podlahových trámu pro izolant, přiroubujte na trámy před jejich osazením prkno s dostatečným přesahem, čímž vytvoříte obrácený T profil, do kterého vkládáte nosný záklop izolační vrstvy.